כיצד לשלב עבודה ולימודים?

סקר שנערך בשנת 2019 ע"י מאגר מוחות מצא ש84% מהסטודנטים עובדים במהלך לימודיהם.
מסלול הלימודים בשילוב עבודה במשרה מלאה או משרה חלקית הוא מורכב, והסטודנט צריך לנהל את הזמן בצורה יעילה.
 סטודנטים שמסיימים את התואר עם ניסיון תעסוקתי בתחום ההתמחות שלהם, נמצאים בנקודת פתיחה טובה יותר לעומת סטודנטים שלא עבדו, ויתחילו את הקריירה המקצועית שלהם בצורה טובה יותר.


אז כיצד לשלב את העבודה והלימודים בהצלחה?

תיעדוף: כדי להתמודד עם עומס הלימודים נכון והעבודה כדי לבצע תיעדוף בין המשימות השונות, לבצע את המשימה הדחופה ביותר או החשובה ביותר קודם לכן.

תכנון שבועי: החיים דינמיים אבל חשוב לתכנן כל שבוע את המשימות שצריך לבצע בעבודה או בלימודים ולתכנן את הזמן לביצוע כל משימה , צריך לשים לב לתאריך הגשה של עבודות בלימודים ולתכנן את הזמן הנכון שיספיק לעבודה .

בצעו היום: כדאי להימנע מדחייה של משימות, אם הצלחתם לסיים את כל המשימות שלכם לאותו יום מוקדם מהצפוי, כדאי לשקול להתחיל משימה שתכננתם למחרת.

היעזרו ותעזרו: במהלך התואר תפגשו המון סטודנטים, תעבדו על פרויקטים משותפים ותיצרו מעגלי חברות חדשים. היעזרו בחברים ותעזרו להם זה הדדי, בנוסף לחברות שתרכשו, תוכלו לבצע את המשימות שלכם בצורה מהירה וטובה יותר בשיתוף פעולה עם קולגה מהכיתה.

זמן פנוי: בין כל העומס בשילוב בין הקריירה ללימודים מומלץ למצוא זמן פנוי לעצמכם לפעילות שאתם אוהבים.

גודל משרה: לסטודנטים עומדים מספר אפשרויות לעבוד במשרה מלאה, משרה חלקית , הבחירה בגודל המשרה תלוי בסטטוס המשפחתי והכלכלי של הסטודנט, עבודה במשרה מלאה יכולה להיות משימה לא פשוטה ולכן כדאי לשקול עבודה במסגרת משרה חלקית.מקווים שהצלחנו לעזור, בהצלחה!

קישור לכתבה המקורית